"Piknik pod chmurką"

Piknik pod churkąW dniu 6 września o godz: 17:00 spotkali się mieszkańcy Gminy Jabłonna Lacka na "Pikniku pod chmurką". Impreza plenerowa z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w czasie trwania epidemii. Wszystkich obecnych oraz gości zaproszonych w osobach:
Wójta Gminy Wiesława Michalczuka z małżonką, członka Rady Powiatu Jerzego Strzałę ,Przewodniczącego Rady Gminy Stanisława Strzałę z żoną, Dyrektora Departamentu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Sławomira Hardeja z małżonką oraz wiceprzewodniczącego RG Wacława Gizińskiego powitała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury.
Gospodarzem spotkania był Zespół Ludowy "Jabłoniacy", który w pierwszej części wykonał piosenki ludowe naszego Regionu.W przerwie zaproszono wszystkich na kiełbaski z grilla przygotowane przez pracowników GOK.
Następnie głos zabrał Wójt Wiesław Michalczuk, który poinformował o najważniejszych inwestycjach i pracach wykonywanych na terenie Giny Jabłonna Lacka w roku 2020.
W drugiej części zespół wykonał piosenki biesiadne.
W doskonałych humorach bawiono się do późnych godzin wieczornych.

Dzień Kobiet 2020

Dzień Kobiet 2020W dniu 8 marca 2020 r. Gminny Ośrodek Kultury w Jabłonnie Lackiej zaprosił na spotkanie z okazji "Dnia Kobiet".
Spotkanie odbyło się w sali OSP w Jabłonnie Lackiej. Wszystkich obecnych oraz zaproszonych gości w osobach: Wójta Gminy Wiesława Michalczuka wraz z małżonką, Przewodniczącego R.G Stanisława Strzałę z żoną, Sławomira Hardeja z żoną, wiceprzewodniczącego R.G Wacława Gizińskiego, sekretarz U.G Marię Kowalską, Przewodniczącego Komisji Kultury i Oświaty Andrzeja Strzałkowskiego z żoną, dyrektorów oraz kierowników instytucji gminnych, członków Klubu Seniora oraz wszystkich obecnych powitała dyrektor GOK Barbara Gizińska, która przedstawiła program spotkania.

Życzenia Paniom i Panom z okazji ich święta złożył Wójt Wiesław Michalczuk. W pierwszej części artystycznej wystąpił Zespół Ludowy "Jabłoniacy", który przedstawił humorystyczne wierszyki, anegdoty o kobietach i mężczyznach oraz najnowsze swoje pieśni. Następnie zaproszono wszystkich na tort oraz słodki upominek, który wręczali Wójt oraz członkowie Rady Gminy. Po krótkiej przerwie do wspólnego śpiewania zaprosiła wszystkich Kapela Podlaska z solistką z Białorusi.Gminny Ośrodek Kultury w Jabłonnie Lackiej dziękuje wszystkim za udział w spotkaniu, zespołowi Ludowemu "Jabłoniacy", który był gospodarzem spotkania, strażakom za udostępnienie sali, panu Wójtowi oraz Radzie Gminy. Zapraszamy wszystkich na następne spotkania i imprezy organizowane przez GOK.