Warsztaty "Quilling"

Warsztaty "Quilling"W dniu 23 listopada 2018 r. Gminy Ośrodek Kultury w Jabłonnie Lackiej zaprosił na warsztaty wykonywania ozdób techniką papieroplastyki. Udział w warsztatach był bezpłatny. Z tych zajęć mogły skorzystać osoby bezrobotne jak również wszyscy chętni , którzy zgłosili swój akces. Z tego typu kursu skorzystało 13 osób. Organizatorem warsztatów było Stowarzyszenie '' Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu '' . Uczestnicy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jabłonnie Lackiej składa podziękowanie za ciekawy i potrzebny program warsztatów.

XIV Biesiada Podlaska

Biesiada Podlaska 2018 Czternaście zespołów przystąpiło do , który w niedzielę 19 sierpnia 2018 R., w ramach XIV Biesiady Podlaskiej odbył się w Jabłonnie Lackiej.
Imprezę zainaugurował występ uczennicy Szkoły Podstawowej w Jabłonnie Lackiej Gabrysi Woźniak. Gości powitali organizatorzy: wójt gminy Jabłonna Lacka Wiesław Michalczuk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Barbara Gizińska, prezes Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Jabłonna Lacka „Jabłoń” - Marzenna Szymańska.

II Regionalny Konkurs Zespołów Ludowych i Kapel wygrali - Zespół „Marysieńka” ze wsi Stare Szpaki oraz Kapela „Bondarczuki” z Wieski.

Dopisali wystawcy. Swoje dzieła pokazali miejscowi twórcy. Promowano twórców ludowych z terenu gminy Jabłonna Lacka, można było podziwiać rzeźby w drewnie Andrzeja Zembrowskiego, szydełkowe cuda Doroty Zembrowskiej oraz obrazy wykonane haftem krzyżykowym i origami Teresy Księżopolskiej.

Kolejki chętnych ustawiały się do kotła z darmową „samorządową grochówką”, przygotowaną przez organizatorów. Na dzieci czekało darmowe wesołe miasteczko.

II Regionalny Konkurs Kapel i Zespołów Ludowych był współfinansowany przez samorząd województwa mazowieckiego. Patronat honorowy nad imprezą objął marszałek Mazowsza Adam Struzik.

Dzień Dziecka 2018

Dzień Dziecka 2018W dniu 3 czerwca 2018 r. Wójt Gminy Jabłonna Lacka, Gminny Ośrodek Kultury zaprosili mieszkańców na Imprezę z okazji Dnia Dziecka. Piknik rozpoczął się od godziny 15.00 wspaniałą pogodą, która to utrzymała się aż do zakończenia spotkania czyli godziny 22.00. Wszystkich obecnych powitała dyrektor GOK Barbara Gizińska, która przedstawiła program spotkania. Życzenia najmłodszym złożył Wójt Wiesław Michalczuk jednocześnie życząc wspaniałego i bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku uczniom, który już niebawem nastąpi.

Następnie swój dorobek artystyczny prezentowali uczniowie Szkół z Bujał, Dzierzb, Czekanowa, Jabłonny Lackiej oraz Przedszkolaki. Licznie przybyli rodzice ze swoimi pociechami mogli bezpłatnie skorzystać z atrakcji wesołego miasteczka, fotobudki oraz zabaw animacyjnych. Wszystkim uczestnikom Pikniku zapewniono kiełbaski z grilla, pączki, herbatę oraz wodę dla schłodzenia się w czasie trwania imprezy.

Spotkanie zakończono dyskoteką przy muzyce zespołu "Power Bond".

Organizatorzy dziękują sponsorom za okazaną pomoc finansową oraz rzeczową:

- SKR Jabłonna Lacka
- "Polsero" Sokołów Podlaski
- PBS Sokołów Podlaski
- TDK Rozbiccy Jabłonna Lacka
- Firma Kamieniarska Krzysztof Rozbicki
- GS Jabłonna Lacka
- Telefony Podlaskie S.A
- Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Piknik z okazji "Dnia Matki"

Dzień Matki 2018W dniu 26 maja 2018 r. Wójt Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jabłonnie Lackiej zaprosili mieszkańców Gminy na Piknik Rodzinny z okazji "Dnia Matki". Obecnych na pikniku powitała Dyrektor GOK Barbara Gizińska. Życzenia mamom z okazji ich święta złożył Wójt Gminy Wiesław Michalczuk.
Na część taneczną zaprosiły dzieci należące do sekcji tańca nowoczesnego, prezentując swoje umiejętności taneczne.
Na część artystyczną zaprosił Zespół Ludowy ''Jabłoniacy'' działający przy Gminnym Ośrodku Kultury. Przy muzyce przygotowanej przez instruktora Pawła Bondarczuka bawiono się do późnych godzin wieczornych.
Pracownicy GOK zadbali również o posiłek, serwowano kiełbaski z grilla, kawę, herbatę i słodki bufet przygotowany przez panie z Klubu Seniora.

Dzień Kobiet 2018

Dzień Kobiet 2018W dniu 11 marca 2018 r. w godzinach popołudniowych Gminny Ośrodek Kultury w Jabłonnie Lackiej zaprosił do sali OSP na spotkanie z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn.
Wszystkich obecnych powitała dyrektor Barbara Gizińska, życzenia Paniom i Panom złożył gospodarz Gminy Wójt Wiesław Michalczuk. Specjalnie przygotowany program artystyczny na spotkanie przygotował zespół ludowy "Jabłoniacy", który wykonywał piosenki ludowe, biesiadne, dowcipy oraz scenkę "Przychodzi Baba do lekarza" kończącą pierwszą część spotkania. W przerwie zaproszono wszystkich na tort a Wójt, Przewodniczący Rady i Radni rozdali słodkie upominki.
Druga część występów to biesiada cygańska, piękne piosenki cygańskie, wróżby oraz dowcipy wprowadziły wszystkich w doskonały humor, bisom nie było końca. Zespół dziękuje wszystkim obecnym za wspólną zabawę i zaprasza na swoje występy.