Dzień Dziecka 2014

Dzień Dziecka 2014W dniu 15 czerwca 2014 r. Gminny Ośrodek Kultury w Jabłonnie Lackiej zaprosił mieszkańców Gminy na piknik rodzinny zorganizowany z okazji €žGminnego Dnia Dziecka€. Gości oraz uczestników imprezy powitała dyrektor GOK Barbara Gizińska. Życzenia dzieciom złożył wójt Gminy Wiesław Michalczuk, życząc miłego i bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji, a na świadectwach samych szóstek.
Swój dorobek artystyczny prezentowali uczniowie szkół z Bujał, Czekanowa oraz Jabłonny Lackiej.
Po raz pierwszy na scenie wystąpił zespół ludowy działający przy GOK „Jabłoniacy.”
Na bis z zespołem śpiewali starsi uczestnicy pikniku.
Po zakończeniu części artystycznej zaproszono wszystkich na kiełbaski z ogniska i grilla.
Dla najmłodszych zorganizowano konkursy sportowe oraz darmowe zabawy w Wesołym Miasteczku.
O godzinie 18.00 rozpoczął się mecz piłki nożnej pomiędzy zespołami Klubu Sportowego „Jabłonianka”
Do godz. 24.00 bawiono się przy muzyce zespołu „Divers”.
GOK w Jabłonnie Lackiej dziękuje sponsorom za pomoc w zorganizowaniu „ Gminnego Dnia Dziecka.”
- Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
- Powiatowemu Bankowi Spółdzielczemu w Sokołowie Podlaskim
- Firmie „Polsero”
- Firmie„Parkiety Jabłoński”
- SKR Jabłonna Lacka – Jerzemu Strzała
- Stacji Kontroli Pojazdów Rozbicki TDK
- Zakład Kamieniarski Krzysztofowi Rozbickiemu
- Przetwórni mięsa Krzysztofowi Szajko ze Sterdyni
- Przewodniczącemu Rady Gminy Jabłonna Lacka Stanisławowi Strzała
- GS w Jabłonnie Lackiej
Serdecznie dziękujemy za dar serca.
Mieszkańcy gminy Jabłonna Lacka miło spędzili niedzielne popołudnie.

Olimpiada Wiedzy o Gospodarstwie Domowym, Przedsiębiorczości i Ekologii

Olimpiada Wiedzy o Gospodarstwie Domowym, Przedsiębiorczości i EkologiiDnia 30 kwietnia 2014 roku w lokalu Gminnego Ośrodka Kultury w Jabłonnie Lackiej spotkali się członkowie Klubu Seniora oraz osoby biorące udział w "Olimpiadzie Wiedzy o Gospodarstwie Domowym, Przedsiębiorczości i Ekologii".
Wszystkich uczestników spotkania oraz Wójta Gminny Wiesława Michalczuka powitała Przewodnicząca Klubu Henryka Wysokińska.
Olimpiadę przeprowadzili pracownicy Ośrodka Doradztwa Rolniczego z Siedlec i Sokołowa Podlaskiego.
Do konkursu zgłosiło swój udział 33 osoby.
Jury w składzie:
Przewodnicząca - Anna Matuszczak - ODR Siedlce
Członkowie - Wiesław Michalczuk - Wójt Gminny Jabłonna Lacka
- Marzenna Szymańska - GBP Jabłonna Lacka
- Wanda Żółkowska - ODR Sokołów Podlaski
- Henryka Borkowska - ODR Siedlce
- Tadeusz Tomasiuk - ODR Sokołów Podlaski
wyłoniło zwycięzców Olimpiady:
1. Janina Polak - Dzierzby
2. Elżbieta Markus - Wieska
3. Anna Siemienia - Gródek
4. Grażyna Kaczorowska - Morszków
5. Jadwiga Michalska - Jabłonna Lacka
Podziękowanie za najwyższa ilość punktów otrzymały:
Panie Danuta Dobrzyńska i Romana Bonifaciuk, które nie były klasyfikowane ponieważ zajęły w 2013 roku I i II miejsce.
Nagrody - Sprzęt AGD ufundował i wręczył Wójt Gminny Wiesław Michalczuk.
W przerwie Olimpiady pani Anna Matuszczak pracownik ODR w Siedlcach przeprowadziła szkolenie z zakresu "Pielęgnacja roślin ozdobnych w ogrodzie".
Przy słodyczach, kawie i herbacie spędzono dalszą część spotkania.

Dzień Kobiet 2014

Dzień Kobiet 2014W dniu 8 marca 2014 r. o godz: 18.00 Gminny Ośrodek Kultury w Jabłonnie Lackiej zaprosił mieszkańców gminy na spotkanie z okazji "Dnia Kobiet". Wszystkich obecnych powitała dyrektor Barbara Gizińska oraz Wójt gminy Wiesław Michalczuk, który złożył Paniom najserdeczniejsze życzenia i ofiarował symboliczny kwiatek.
Koncert piosenek przeplatany krótkimi impresjami filmowymi z życia poetki, tekściarki Agnieszki Osieckiej pt "Miłość złe humory ma" przedstawił zespół "Voci Cantati" z Sokołowa Podlaskiego. Następnie zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek oraz lampkę wina.
Druga część przebiegała pod hasłem "Bądź piękną". Pokaz makijażu oraz najnowsze osiągnięcia kosmetologii przedstawiła konsultantka "AVON", której kosmetyki można była zakupić w tym dniu.
Panie chętnie opowiadały dowcipy o kobietach i śmiesznych historyjkach z ich życia.
W doskonałych humorach spędzono dalszą część spotkania. Na pożegnanie każda z Pań otrzymała z rąk Wójta słodki lizak.