IV Przegląd pieśni ludowych Doliny Bugu

IV Przegląd pieśni ludowych Doliny BuguW dniu 17 lipca 2016 r. zespół ludowy "Jabłoniacy" działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jabłonnie Lackiej wziął udział w "IV Przeglądzie pieśni ludowych Doliny Bugu" zorganizowanego przez SLGD "Tygiel Dopliny Bugu" oraz Starostwo Powiatowe w Łosicach.
W konkursie udział wzięło 14 zespołów z terenu działania SLGD. Zespół "Jabłoniacy'' w tym przeglądzie uzyskał III nagrodę ufundowaną przez Teresę Kosmala z Łosic. Członkowie zespołu serdecznie dziękują za zorganizowanie tego Przeglądu oraz Sponsorom.

Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Dzień Dziecka 2016 W niedzielne popołudnie w dniu 5 czerwca 2016 r. spotkali się mieszkańcy gminy Jabłonna Lacka na pikniku rodzinnym zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka. Wszystkich powitała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Barbara Gizińska.
Na spotkanie przybyli:
Wójta gminy Wiesława Michalczuka z małżonką, vice Przewodniczącego Rady Powiatu Jerzego Strzałę, Przewodniczącego Rady Gminy Stanisława Strzałę, sekretarz UG Marię Kowalską, skarbnik Grażynę Strąk, członków Rady Gminy oraz dzieci.
Wójt Wiesław Michalczuk z okazji Dnia Dziecka życzył dzieciom samych szóstek na świadectwach i bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji.
Następnie uczniowie szkół i dzieci z przedszkoli z terenu gminy rozpoczęły prezentacje artystyczne.
Za występy artystyczne każda placówka otrzymała nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.
W czasie przerwy w występach zaproszono wszystkich uczestników pikniku na kiełbaski z grilla i ogniska oraz pączki.
Po przerwie ze swoim programem artystycznym wystąpiła Sandra Bazylczuk, która pięknym głosem zaczarowała widownię. Do późnych godzin wieczornych bawiono się przy muzyce zespołu "Power Bond'.

Organizator składa podziękowania sponsorom:

- Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy UG Jabłonna Lacka .
- Zarządowi Banku Spółdzielczego w Sokołowie Podlaskim
- Spółce Telefony Podlaskie S.A
- Firmie Parkiety - Sylwester Jabłoński
- Mechanika Pojazdów TDK Rozbiccy
- Zakład Kamieniarski Krzysztofa Rozbickiego
- Prezesowi SKR Jerzemu Strzale
- Firmie Polsero Sokołów Podlaski
słodycze dla dzieci ufundowały Delikatesy Jabłonna Lacka
Najmłodsi mieszkańcy gminy składają podziękowania Wójtowi Wiesławowi Michalczuk za bezpłatny wstęp do wesołego miasteczka.

Piknik z okazji Dnia Matki

Dzień Matki 2016 W dniu 25 czerwca 2016 r. o godzinie 17 na placu przy GOK spotkali się uczestnicy pikniku zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Jabłonnie Lackiej z okazji Dnia Matki.Wszystkich obecnych powitała dyrektor GOK Barbara Gizińska. Piknik zaszczycili swoją obecnością:
- Wójt Gminy Wiesław Michalczuk z małżonką
- sekretarz UG Maria Kowalska
- członkowie Rady Gminy
- kierownicy i dyrektorzy instytucji
Życzenia Matkom złożył gospodarz Gminy Wiesław Michalczuk. Z programem artystycznym przygotowanym specjalnie na tę okazję wystąpił zespół działający przy GOK "Jabłoniacy".
Wszystkich uczestników zaproszono na kiełbaski z grilla, lampkę wina oraz słodki poczęstunek.
Do późnych godzin bawiono się przy muzyce Pawła Bondarczuka.

Dzień Kobiet 2016

Dzień Kobiet 2016Dnia 12 marca 2016 r. Gminny Ośrodek Kultury w Jabłonnie Lackiej zorganizował i zaprosił mieszkańców Gminy na spotkanie z okazji Dnia Kobiet€. Wszystkich obecnych i zaproszonych gości w osobach:
- Wójta Gminy Jabłonna Lacka Wiesława Michalczuka z małżonką
- Przewodniczącego Rady Gminy Stanisława Strzałę oraz członków Rady
- Sekretarz Urzędu Gminy Marię Kowalską
- Kierowników i Dyrektorów instytucji gminnych
powitała dyrektor GOK Barbara Gizińska.
Złożyła życzenia oraz zaprosiła na część artystyczną „Żarty na temat Kobiety i nie tylko” w wykonaniu Zespołu Ludowego działającego przy GOK „Jabłoniacy”

Następnie życzenia Paniom złożył Wójt Wiesław Michalczuk składając na ręce każdej z Pań kwiat.
Życzenia od Zespołu przekazał Witold Stolarczuk, który był autorem następnego tekstu pt. „Co z tym Dniem Kobiet”, tekst wspaniale zinterpretowała Róża Jezierska.
Zespół wykonał piosenki ludowe oraz biesiadne przy których doskonale bawiła się publiczność, która postanowiła miło spędzić sobotni wieczór. W dalszej części zaproszono wszystkich na tort, kawę oraz herbatę.
Zespół Jabłoniacy zaprosił wszystkich na kolejne swoje występy.

Uczestnicy spotkania dziękują Wójtowi oraz Przewodniczącemu Rady Gminy w Jabłonnie Lackiej za pamięć o Kobiecie w Dniu Jej Święta.

Ferie z Bajką

Ferie z Bajka 2016W dniu 9 lutego 2016 r. artyści ze Studia Teatralnego KRAK - ART z Krakowa przygotowali dla dzieci przebywających w ferie zimowe w Gminnym Ośrodku Kultury w Jabłonnie Lackiej bajkę pt. "Królowa Śniegu". Wykonawcy zaprosili dzieci i opiekunów do wspólnej zabawy w czasie trwania spektaklu. Na zakończenie Organizator zaprosił wszystkich na słodkie upominki.